ŠUMAVSKÉ VRCHOLY – 2011

15/10/2011

15.září 2011 uspořádala župa tradiční akci Šumavské vrcholy. Organizací byla pověřena Tělocvičná jednota Sokol Domažlice. Tentokrát jsme však opustili Šumavu a vyrazili do Českého lesa. Zvolil jsme zajímavou variantu – vrchol EBENE na německé straně s rozhlednou v nadmořské výšce 894 metrů. Start byl plánovaný v osadě Stadlern (SRN) v 10 hodin.
Byly připraveny 2 trasy.Kratší – k rozhledně na vrch Ebene a zpět v délce 5 kilometrů.Zdatnější mohli od rozhledny pokračovat v sestupu na českou stranu přes bývalou osadu Švarcova do obce Rybník – celkem 12 kilometrů.

Sobotní ráno – teplota mírně pod bodem mrazu, mlha se nekoná,vymetená modrá obloha.

Do výchozího místa jako první přijíždějí zhruba s půlhodinovým předstihem 2 autobusy z Domažlic.Vzhledem k rannímu chladu rozhodl pořadatel nečekat na příjezd všech účastníků a na společné zahájení akce.Přijíždějící tak postupně vyráželi na trať samostatně.Všichni se setkali až pod rozhlednou na vrcholu.
První etapu z parkoviště k rozhledně jsme všichni absolvovali bez problémů.Trať stoupala strmě vzhůru podél nefunkční lanovky.Strmé stoupání nám rozproudilo krev a tak jsme brzy zapomněli na ranní mrazík.Při výstupu na hřeben se nám postupně otvíraly překrásné výhledy na východní část Českého lesa a na západní část Šumavy.Z rozhledny jsme potom měli pěkný panoramatická rozhled s výbornou dohledností.
Druhá část delší trasy nám potvrdila všeobecně známý fakt,že český systém značení turistických cest je nejlepší na světě.Podle mapy jsme měli jít po zeleně značené trasy z Ebene do Schwarzachu (Švarcava) – asi 5 kilometrů.Značení však bylo veškeré žádné.Na mnoha rozcestích jsme museli řešit otázku kudy dál.V jednom místě cesta dokonce končila,šla do ztracena.Naštěstí jsme všechny problémy vcelku dobře vyřešili,a až na malý zádrhel jsem se všichni sešli v restauraci v Rybníku.Zde jsme doplnili spotřebované kalorie,tekutiny a po krátkém odpočinku vyrazil k domovu.

Co říci závěrem ? Výstupu se zúčastnilo 159 turistů z 5 jednot : Domažlice,Janovice,Klatovy,Přeštice a Strážov.Akce byla dobře připravena-poděkování patří domažlickým sokolům,výběr trasy perfektní,počasí dobře objednané,výhledy překrásné.

Jen tak dál,ať se daří.


Fatal error: Call to undefined function NazevKategorie() in /data/web/virtuals/54321/virtual/www/uvod.php on line 86